Staff List


Headteacher Jonathan Clucas
Assistant Headteacher
Teaching and Learning / Inclusion /
Head of Key Stage 1
Katherine Shuttleworth
Assistant Headteacher
Teaching and Learning /ICT
Head of Key Stage 2
Claire Jones
Team Leaders

            Foundation Stage Leader

Zoe Kennell

            Year 1 Team Leader

Rachel England

            Year 2 Team Leader

Anthony Shepherd

            Year 3 Team Leader

Natalie Harrison

            Year 4 Team Leader

Lucy Dyer

            Year 5 Team Leader

Olivia Domics

            Year 6 Team Leader

Catherine Rollinson

PPA Team Leader

Julie Barr

 
Teachers

Zoe Kennell

Abbie Mills

Shirley Potts

Rachel England

Eve Johnson 

Tasneen Mapara

Lucy Dyer

Anthony Shepherd

Beckie Roberts

Lauren Killeen

Natalie Dean

Sue Moor

Jemma Bunce

Mike Moor

Lucy Carolan

Alice Nutt

Olivia Domics

Catherine Rollinson

Julie Barr

Sarah Leighton

Karli Johnson

Natalie Walters

Mel Easton

Abby Percival, Music teacher

 

 

 

 
Learning Support Assistants

Carol Goodinson, Kay Webb, Katy Fairclough

Foundation Stage

Clare Looker, Zara Byrne

Year 1

Deborah Hargreaves, Kim Beatty, Joanna Moss

Year 2

Claire Jones,  Anna Evans

Year 3

Andrea Thompson, Gemma Askham, Diane Tweedale

Year 4

Gail Hemsworth, Hayley Conway, Sue Mosley

Year 5

Michelle Walsh, Lisa Law, Ruth Goldstone

Year 6

Sophie McDowell

SEN LSA

Sara Blackburn

SEN SSA

Child Protection Officer  Miriam Baxter
Family Support Worker

Lisa Horton

Pauline Johnson

School Business Manager Lisa Sheldon
Business Support Officer Gabriella Boi
Admin Assistants

Carol Wellard

Kirsty Wilkinson (PA to SLT)

Lynsey Haley-Davis

Premises Manager Lance Stokes/Peter Rumley
Cleaner in Charge Tracy Noakes
Cleaning Staff

Carol Mallon
Michelle Kershaw
Amanda Fleming

Lisa Barnes

Senior Lunchtime Supervisor Lisa Barnes
Lunchtime Supervisors

Peter Barnes              Ann Gibson

Zoe Dziegiel               

Kath Ellison                Lynette Hall

Janette Bamforth       Michelle Hall

Gemma Harvey

Cheryl Dyson             Deborah Hodson

Nicola Penketh           Stacey Richardson

Elaine Taylor               Diane Wilson

Kate Powell                 Monika Zak
 

 


 

 

Crossing Patrol Ann Gibson  
Peripatetic Music Teachers Helen Harrison (Strings)
Ian Whittaker (Brass)
Mr Simpson (Percussion)
 
After School Club

Andrea Thompson

Deborah Hargreaves
Michelle Hall
Kath Ellison

Diane Wilson
Ruth Goldstone

 
Breakfast Club

Anna Evans

Lisa Law
Janette Bamforth

Elaine Taylor

 

Sports Coach

PE Apprentice

Heather Clavering

Keiran Newcombe